Soustředění

Aktivity i mimo pravidelné tréninky

Naše společné aktivity nekončí za prahem dojo. V průběhu roku pořádáme nejrůznější akce pro stmelení kolektivu. Organizujeme vlastní tréninkové srazy - judo kempy, a to jak víkendové, tak letní, během nichž kromě juda děti užijí spoustu zábavy. Termíny konání naleznete s dostatečným předstihem níže.

Termín podzimního soustředění pro závodníky

 • 13.-16.10.2022 pro závodníky 
 • Trenéři: D. Kůs
 • Cena 2.200 Kč na osobu. 
  Odjezd/ příjezd je u obou termínů stejný v 15:00 hod. Sraz před Sokolovnou !!
  Závazné přihlášky můžete již nyní zasílat mailem nebo odevzdávat v kanceláři.
  Seznam závodníků:
  Rosenthal Daniel, Macek Lukáš, Nuri Rustam, Knöedelseder Verena, Machoň Oliver, Machoň Oskar, Kůs Antonín, Fučík Josef, Fučíková Apolena, Zaňka Jan, Kahuda Štěpán, Riško Vladislav, Marek Jakub, Marek Ondra

Víkendové kempy na Balkáně

Náš oddíl pořádá víkendové kempy. Místem jejich konání je naše domovská tělocvična TJ Sokol Žižkov II Na Balkáně. Trénujeme v sobotu a neděli, vždy dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne. Přestávek mezi tréninky využíváme pro oběd a odpočinek ve formě procházek, her nebo třeba návštěvy gymnastického sálu. Rovněž zdokonalujeme naše teoretické znalosti v oblasti juda.

Kapacita těchto kempů je 20 dětí a účelem zvýšení technických dovedností a individuální rozvoj jedinců. Každý víkendový kemp je zaměřen na jinou oblast juda. Věnujeme se gymnastické průpravě, pádovým technikám, fyzické přípravě, technicko-taktické přípravě, probíráme mnohem detailněji teorii, vyučujeme speciální techniky, kombinace, kontrachvaty. To vše vždy v závislosti na věku a zkušenostech dětí.

S sebou: kimono, pásek, přezůvky, oblečení podle počasí (vzhledem k možnému pobytu venku), ručník a mýdlo (možnost osprchování po každém tréninku), pití. Děti si mohou přinést si stolní hru, omalovánky a podobně.

Stravování: oběd v restauraci Spojka na tenisových kurtech

Průběh:

Sraz: 9.00
Ukončení akce: 16.00/17.00 
V programu zahrnuty dva tréninky, oběd a odpolední program 

Přihlášky, platby a podrobnosti: Erika Gesierichová

Jarní a letní soustředění

Každý rok pořádáme týdenní jarní a letní soustředění zaměřené na rozvoj fyzických a duševních schopností dětí. Zároveň se jedná zejména v létě o přípravu na soutěže v následujícím školním roce. Letní kemp se koná koncem měsíce srpna a je rozdělen do termínů dle věku, váhy a zkušeností dětí. Důležité je dodat, že během jednoho dne na soustředění natrénujeme zhruba tolik, co v Praze za jeden týden.

Denní program:

Denní program začíná budíčkem po 7. hodině a následnou rozcvičkou,  většinou doprovázenou během kopcovitou krajinou. Po ranní hygieně a snídani následuje dopolední trénink, který trvá 1,5 - 2 hodiny. Po tréninku se naobědváme a na programu je polední klid. Po poledním klidu následuje pobyt na čerstvém vzduchu a příprava na odpolední trénink, který trvá rovněž cca 2 hodiny. Po návratu je na pořadu dne hygiena a pak večeře, po níž mají děti osobní volno, ve kterém se věnujeme dalším sportovním nebo jiným kulturním a společenským aktivitám, poté následuje večerka.

V průběhu celého soustředění máme vždy připraven bohatý doplňkový program, např. procházky a túry, návštěvu bazénu, míčové hry, turnaje, táborové a různé další hry, promítání filmů nebo opékání buřtů.

Ubytování: Penzion Budopartner

Stravování: zajištěna plná penze z Restaurace U Medvěda, Stárkov

Přihlášky, platby a podrobnosti: Erika Gesierichová