Akce oddílu

Aktivity i mimo pravidelné tréninky.

Naše společné aktivity nekončí za prahem dojo. V průběhu roku pořádáme nejrůznější společné akce pro stmelení kolektivu. Organizujeme vlastní tréninkové srazy - judo kempy, a to jak víkendové, tak letní, během nichž kromě juda děti užíjí spoutu zábavy. Termíny a informace o konání naleznete vždy v odkazu "Aktuality".

Víkendové kempy

Náš oddíl pořádá víkendové kempy. Místem jejich konání je naše domovská tělocvična TJ Sokol Žižkov II Na Balkáně. Trénujeme v sobotu a neděli, vždy dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne. Přestávky mezi tréninky využíváme pro oběd a odpočinek ve formě procházek, her, návštěvy gymnastického sálu apod. Rovněž zdokonalujeme naše teoretické znalosti z juda.

Kapacita těchto kempů je 20 dětí. Účelem je zvýšení technických dovedností a individuální rozvoj jedinců. Každý víkendový kemp je zaměřen na jinou oblast juda. Věnujeme se gymnastické průpravě, pádovým technikám, fyzické přípravě, technicko-taktické přípravě, probíráme mnohem detailněji teorii, vyučujeme speciální techniky, kombinace, kontrachvaty. To vše vždy v závislosti na věku a zkušenostech dětí.

S sebou: kimono, pásek, přezůvky, oblečení podle počasí (vzhledem k možnému pobytu venku), ručník a mýdlo (možnost osprchování po každém tréninku), pití. Děti si mohou přinést si stolní hru, omalovánky a podobně.

Stravování: oběd v restauraci Spojka na tenisových kurtech

Program:

Sraz: 9.00
Trénink č.1: 9.15 - 11.15 
Oběd: 11.30 
Doplňkový program: 12.00 - 13.45
Trénink č. 2: 14.00 - 16.00
Ukončení akce: 16.00 

Přihlášení, platby a podrobnosti: P. Varvařovská, M. Souček a zde.

Letní soustředění

Každý rok pořádáme letní soustředění zaměřené na rozvoj fyzických a duševních schopností dětí. Zároveň se jedná o přípravu na soutěže v následujícím školním roce. Letní kemp se koná během měsíce srpna a je rozdělen do termínů dle věku, výšky, váhy a zkušeností dětí. Důležité je dodat, že během jednoho dne na soustředění natrénujeme zhruba tolik co v Praze za jeden týden.

Denní program:

Denní program začíná budíčkem v 7.15 a následnou rozcvičkou a během kopcovitou krajinou. Po ranní hygieně a snídani se přemísťujeme do nedaleké tělocvičny na dopolední trénink, který trvá 1,5 - 2 hodiny čistého času. Po tréninku se vracíme zpět na penzion na oběd a polední klid. Po poledním klidu následuje pobyt na čerstvém vzduchu a příprava na odpolední trénink, který trvá rovněž cca 2 hodiny. Po návratu je na pořadu dne hygiena a pak večeře, po níž mají děti osobní volno, v němž se věnujeme dalším sportovním aktivitám, poté následuje večerka.

V průběhu celého kempu máme vždy připraven bohatý doplňkový program, např. procházky, návštěvu bazénu, míčové hry, turnaj ve stolním tenise nebo fotbálku, táborové hry, promítání filmů nebo opékání buřtů.

Ubytování: Penzion Budopartner

Stravování: zajištěna plná penze z Restaurace U Medvěda, Stárkov

Přihlášky a podrobnosti: Petra Varvařovská a zde.