Soustředění

Aktivity i mimo pravidelné tréninky

Naše společné aktivity nekončí za prahem dojo. V průběhu roku pořádáme nejrůznější akce pro stmelení kolektivu. Organizujeme vlastní tréninkové srazy - judo kempy, a to jak víkendové, tak letní, během nichž kromě juda děti užijí spoustu zábavy. Termíny konání naleznete s dostatečným předstihem níže.

Termíny letního soustředění

  • 17.-24.8.2024 - menší děti (hlavní trenér Petr Smolík)
  • 24.-31.8.2024 - větší děti + dorost (hlavní trenér Adam Bydžovský)

Přihlášky a další informace na e-mailu: sekretariat@judo-zizkov.cz, případně SMS 607 411 411.

Víkendové kempy na Balkáně

Náš oddíl pořádá víkendové kempy. Místem jejich konání je naše domovská tělocvična TJ Sokol Žižkov II Na Balkáně. Trénujeme v sobotu a neděli, vždy dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne. Přestávek mezi tréninky využíváme pro oběd a aktivní  odpočinek ve formě procházek, her nebo třeba návštěvy gymnastického sálu. Rovněž zdokonalujeme naše teoretické znalosti v oblasti juda.

Kapacita těchto kempů je 20 dětí a účelem zvýšení technických dovedností a individuální rozvoj jedinců. Každý víkendový kemp je zaměřen na jinou oblast juda. Věnujeme se gymnastické průpravě, pádovým technikám, fyzické přípravě, technicko-taktické přípravě, probíráme mnohem detailněji teorii, vyučujeme speciální techniky, kombinace, kontrachvaty. To vše vždy v závislosti na věku a zkušenostech dětí.

S sebou: kimono, pásek, přezůvky, oblečení podle počasí (vzhledem k možnému pobytu venku), ručník a mýdlo (možnost osprchování po každém tréninku), pití. Děti si mohou přinést si stolní hru, omalovánky a podobně.

Stravování: oběd v restauraci

Průběh:
Sraz: 9.00
Ukončení akce: 16.00
(V programu zahrnuty 2 tréninky, oběd, doplňkový program)

Přihlášky, platby a podrobnosti: sekretariát 

Jarní a letní soustředění v Jívce

Každý rok pořádáme týdenní jarní a letní soustředění zaměřené na rozvoj fyzických a duševních schopností dětí. Zároveň se jedná zejména v létě o přípravu na soutěže v následujícím školním roce. Letní kemp se koná koncem měsíce srpna a je rozdělen do termínů dle věku, váhy a zkušeností dětí. Důležité je dodat, že během jednoho dne na soustředění natrénujeme zhruba tolik, co v Praze za jeden týden.

Denní program:

Denní program začíná budíčkem po 7. hodině a následnou rozcvičkou,  většinou doprovázenou během kopcovitou krajinou. Po ranní hygieně a snídani následuje dopolední trénink, který trvá 1,5 - 2 hodiny. Po tréninku se naobědváme a na programu je polední klid. Po poledním klidu následuje pobyt na čerstvém vzduchu a příprava na odpolední trénink, který trvá rovněž cca 2 hodiny. Po návratu je na pořadu dne hygiena a pak večeře, po níž mají děti osobní volno, ve kterém se věnujeme dalším sportovním nebo jiným kulturním a společenským aktivitám, poté následuje večerka.

V průběhu celého soustředění máme vždy připraven bohatý doplňkový program, např. procházky a túry, návštěvu bazénu, míčové hry, turnaje, táborové a různé další hry, promítání filmů nebo opékání buřtů.

Ubytování: Penzion Budopartner

Odjezd/Příjezd: v 15.00, sraz před Sokolovnou na Balkáně

Stravování: zajištěna plná penze z Restaurace U Medvěda, Stárkov

Přihlášky, platby a podrobnosti: sekretariát