Mistrovství Evropy v judu 2020 - odloženo

13.03.2020

Vzhledem k současné zdravotní situaci v Evropě se výkonný výbor EJU a Českého svazu juda společně rozhodly odložit Mistrovství Evropy v judu 2020 na pozdější termín, a to 19. až 21. června. Věříme, že se do té doby situace v Evropě uklidní a šampionát proběhne v plném rozsahu.

Nový termín byl schválen IJF s tím, že turnaj bude plně bodován do olympijské kvalifikace. Další podrobnosti a aktualizované pokyny vám poskytneme během následujících dnů.

"Jménem naší evropské judo rodiny bych rád poděkoval Českému svazu juda a všem, kteří se podílí na organizaci stěžejní akce EJU za jejich intenzivní úsilí. Upřímně děkuji IJF a všem členským federacím EJU a fanouškům juda za jejich podporu, kterou vyjadřujete našim kontinentálním šampionátům." Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Vyjádření prezidenta EJU Sergeye Soloveychika:

"Situace s COVID-19 postavila EJU, organizátory akcí a všechny na světě do bezprecedentních podmínek. Jsme si jisti, že nejdůležitější v této nepředvídané době je zachovat chladnou hlavu v našich rozhodnutích a jednáních a najít kompromis přijatelný pro všechny."