Info ze soustředění - 1. turnus 18.8. - 25.8. + dorost 

24.08.2018

Sobota 18.8.

Během cesty na soustředění jsme se stavili v Babiččině údolí, kde jsme si udělali hezkou procházku krajinou. Prohlédli jsme si stavby, které jsou zmíněny v díle Babička. Poté se děti nasvačily.

Po 15. hodině jsme přijeli v pořádku do Jívky, nyní vybalujeme a chystáme se na odpolední program. Dnes ještě netrénujeme. K večeři máme řízky s bramborem. Zítra už se těšíme na první tréninkový den.

Neděle 19.8.

Dnes jsme se s radostí vrhli do prvního tréninkového dne. Ráno jsme začali rozcvičkou, na dopoledním tréninku se malí věnovali nácviku nage waza (technika v postoji), zejména de aši harai. Velcí měli fyzický trénink se zaměřením na kontrachvaty. 

Odpoledne se skupina malých věnovala technice na zemi, dorostenci mezitím zvládli posilovnu, poté si dali nácvik technik a pokračovali v technice kontrachvatů. Večer dnes necháme ještě volný.

Ve volném čase děti pobývaly venku a hrály různé hry. Zdokonalovali jsme též teorii juda a vázání pásku. 

Pondělí 20.8.

Přípravka a pokročilí 1: Děti si zkusily při ranní rozcvičce vyběhnout kopec, který se nachází hned vedle penzionu. Nutno dodat, že se s tím popraly velmi dobře. Na dopoledne pro ně byl připraven kruhový trénink, kdy si děti oddychly od juda a vyzkoušely různé způsoby posilování, odpoledne jsme pokračovali ve výuce nage waza - de aši harai, o soto gari. Doplňkový program ve formě různých her venku je samozřejmostí, dnes zejména hra na schovávanou, kterou si děti náramně užily. 

Dorost: Starší judisté už dnes najeli do plného tréninkového režimu. Mimo ranního běhu absolvovali dopoledne ještě sérii sprintů. Na dopoledním tréninku jsme opakovali úchopy - kumi kata, odpolední trénink byl věnován zemi, kdy jsme probírali páky a škrcení. Večer jsme přidali ještě jeden trénink na zlepšení fyzické kondice.

Zítra ještě trénujeme, ve středu si dáme odpočinkový den, kdy vymyslíme nějaký výlet po okolí a pokud nám počasí bude přát, půjdeme se i vykoupat.

Úterý 21.8.

Skupina menších si dnes na rozcvičku vynutila opět běh do kopce, na tréninku opakovala veškeré pády a gymnastiku, trochu jsme si zaposilovali, zahráli různé hry a konečně jsme také měli i randori. Procvičili jsme základní chvaty aši waza. Dneškem jsme také zahájili bodovací soutěž, kdy děti dostaly kartičky a jsou jim přidělovány body za různé úkoly. Na konci týdne vyhodnotíme a vyhlásíme vítěze. 

Dnes už byla na dětech trochu vidět únava, bylo však ještě třeba trénovat a volný den nás čeká až zítra, kdy chystáme pro děti menší překvapení. 

Velcí judisté se též po ranní rozcvičce na dopoledním tréninku věnovali randori a nechybělo ani posilování. Odpoledne probírali své osobní techniky. Tím to ale nekončí, trénink ve formě fyzické přípravy je čekal ještě večer. Ve volném čase odpočívají a nabírají síly. Dnes jsme však viděli i situaci, kdy děti odložily dokonce své mobily a tablety a zahrály si karty! 

Středa 22.8.

Soustředění se pro přípravku přehouplo do druhé poloviny, dorost ještě zdaleka nekončí. Děti se dočkaly svého vysněného volného dne. Ovšem zas tak volný nebyl. 

Přípravka: Rozcvičku v podobě běhu do kopce jsme zanechali, aby se nám lépe nastartoval nový den. Dopoledne jsme šli do tělocvičny, kde jsme si zahráli hry, zdokonalovali gymnastiku - hlavně stojky, salta apod. Děti se dostatečně vyřádily. Po obědě jsme se vydali na skoro pětikilometrový výšlap na Bischofstein. Nutno dodat, že děti si výlet užily a dokonce na nich nebyla vidět známka únavy, což o dospělých říct nelze :-) . 

Dorost: Na dopoledne jsme vybrali program ve formě sportovních aktivit, zejména fotbalu. Odpoledne se velcí připojili k malým a prošli se k nedaleké Studnici, kde se odpojili a šli odpočívat na barák, kde je poté ještě večer čekal strečink. 

Pro večer jsme se rozhodli vybrat společný program v podobě opékání buřtů místo klasické večeře.

Dnešní den byl velmi nabitý, plný zážitků. Teď ještě chystáme dobrovolnou pěveckou soutěž, kterou si děti samy vymyslely a  připravily. No a zítra už se těšíme zase na trénink. 

Čtvrtek 23.8.

Po volném dni jsme se opět vrhli do trénování. Den začal už tradičně rozcvičkou. Velcí dopoledne probírali osobní chvaty a zdokonalovali rychlost nástupu do nich. Odpoledne věnovali zemi, a to zejména pozici na břiše. V průběhu dne ještě zvládli i posilovnu a někteří dokonce i spánek.

Malí na rozcvičce vyběhli skoro celý kopec, jak můžete vidět v přiložených fotografiích. Jak dopolední, tak odpolední trénink jsme věnovali práci na zemi - ne waza. Opakovali jsme držení a základní průpravná cvičení, zahráli jsme i hry a dali randori. Ve volném čase jsme pokračovali v naší bodovací hře (děti se Vám určitě doma rády pochlubí). Večer jsme také oslavili Edovy narozeniny.

Zítra nás čeká poslední tréninkový den, kdy vše uzavřeme a budeme se těšit už pomalu domů!

Pátek 24.8.

Dorost: Pro velké kemp zdaleka nekončí. Tudíž den jako každý jiný. Ráno rozcvička, dopolední trénink byl věnován randori, ale tentokrát jsme upřednostnili boj na zemi. Odpoledne jsme na zemi pokračovali, jen ve volnějším stylu. Na pořadu byl nácvik pozice mezi nohama. Děti si během dne také zašly i do posilovny na běžecké pásy.

Přípravka a mírně pokročilí: Pro tyto děti byl dnešní den posledním dnem soustředění. Ráno jsme si vyběhli celý kopec, na dopoledním tréninku jsme zopakovali techniky nage waza, které jsme probírali v celém týdnu a přidali techniku o goši, ve které jsme pokračovali na odpoledním tréninku. Odpoledne si také dvě děti dodělaly zkoušky na 6./5. kyu, protože v červnu díky školám v přírodě nestihly termín. Večer jsme vyhlásili výsledky naší soutěže, zhodnotili kemp a předali věcné, ale i sladké ceny, také jsme uspořádali společné sledování pohádky na utužení kolektivu.

A co říct závěrem? Děti si kemp moc užily, soudě i dle jejich reakcí. Zlepšili jsme pády, gymnastiku, techniky. Byli jsme na výletě, hráli jsme hry... Teď už jen zbývá popřát hezký zbytek prázdnin. Budeme se těšit opět v září v Praze na tréninku. A někdy příště i na dalším soustředění!