Info ze soustředění - 2. turnus 25.8. - 1.9. + dorost

30.08.2018

Sobota 25.8.

Děti dorazily v poledne do Jívky, ubytovaly se, k obědu měly vývar a rizoto a hned poté následoval polední klid. Dnes jsme ještě stihli i úvodní seznamovací trénink, kde jsme začali gymnastikou a pády a opakováním technik. Večer jsme si zahráli (jak děti, tak trenéři) fotbal. Nyní si dětí pustí film a půjdou spát, aby byli čilí na zítřejší první rozcvičku a vlastně první celý tréninkový den.

Dorostenci měli dnes volný den. Hráli různé hry v tělocvičně, různé stolní hry. Byli venku.

Neděle 26.8.

Pokročilí: Den jsme zahájili rozcvičkou v podobě běhu do kopce. Na dopoledním i odpoledním tréninku jsme se věnovali nácviku techniky seoi nage, randori a posilování. K večeru jsme venku využili počasí bez deště a uspořádali jsme turnaj ve fotbale a stolním tenise. Po večeři byl na pořadu dne kulturní zážitek. Zahráli jsme si pantomimu. Děti se náramně bavily. 

Dorost: Dopoledne se děti věnovaly osobní technice a kontrachvatům, odpoledne následovala posilovna. Na druhém tréninku v kimonu se věnovaly nácviku techniky soto maki komi. Večer následovala volná zábava.

Možná bychom mohli ještě zmínit, že dnes měly děti vydatný oběd - kuře s knedlíky zelím. Večer jsme jedli trochu zdravěji. Měli jsme těstovinový salát.

Pondělí 27.8.

Pokročilí: Rozcvička v podobě běhu do kopce je tu již denním chlebem. Dnes jsme přidali i dodatková cvičení. Na dopoledním tréninku jsme se věnovali kumi kata (boj o úchop). K obědu jsme měli smažený sýr s kroketami. Odpoledne jsme se proto věnovali zemi, procvičili jsme držení a úniky z držení. Večer budeme pokračovat ve včerejším kulturním programu, dnes v podobě popisování a hádání různých věcí, které známe ze stolní hry Aktivity.

Dorost: Dnešní tréninky byly zaměřeny také na kumi katu. Mimo boj o úchop jsme se věnovali nácviku kombinací. Děti byly dnes v nedalekém obchodě a zásobily se sladkým na další dny.

Úterý 28.8.

Pokročilí: Ráno již tradičně kopec. Na dopoledním tréninku jsme pokračovali v úchopových situacích a procvičili jsme základní kombinace. Odpoledne jsme se věnovali kontrachvatům. Dnes děti cvičily moc pěkně. Po odpoledním tréninku jsme si zahráli na hřišti u penzionu na schovávanou. Večer nás čeká další kulturní vložka, tentokrát v podobě zpěvu. Zítra máme volný den. Chystáme se na výlet.

Dorost: Dnešek byl ve znamení randori. Jak dopoledne, tak odpoledne. Trénink je naplánován i na večer. Randori ve tmě. Probíhá tedy pilná příprava na sezónu.

Středa 29.8.

Dnes jsme měli volný den. Rozcvičku v podobě běhu do kopce a jiných aktivit jsme však nemohli vynechat. Dopoledne po snídani jsme venku hráli různé hry, např. Na Jelena, Dobytí hradu a samozřejmě nemohl chybět již tradičně fotbal. 

Po obědě jsme vyrazili na více než 10 km túru na vyhlídku Čáp se zastávkou na občerstvení na Bischofsteinu. Večer jsme den ukončili opékáním špekáčků.

Dorost dnes měl taky volný den, dopoledne trávili na penzionu, odpoledne si zahráli fotbal na hřišti. Večer se připojili k opékání buřtů.

Čtvrtek 30.8.

Na dopoledním tréninku jsme se věnovali nácviku technik v postoji s přechodem na zem, také jsme opakovali seoi nage a trochu si zaposilovali. Odpoledne jsme přešli k nácviku technik na zemi, zejména v pozici na břiše a randori. Počasí se nám trochu zkazilo, takže večer trávíme na penzionu, děti mají volný program. Mají k dispozici ping pong, kulečník nebo stolní fotbal, některé se dívají na film. 

Dorostenci dopoledne cvičili kombinace, po obědě starší děti navštívily posilovnu. Na odpoledním tréninku byly na programu osobní techniky.

Pátek 31.8.

A je to tu! Poslední den letošního letního soustředění nadešel. Končí nám i druhý turnus. 

Co jsme dnes všechno zvládli? Ráno klasicky rozcvičku do kopce, tam jsme si dali pár sprintů. Na dopoledním tréninku se složka pokročilých zahřála, věnovali jsme se osobním technikám v různých podobách. Dorostenci si dali randori na zemi. K obědu jsme měli výtečnou sekanou, abychom měli sílu na odpolední trénink. Připravili jsme si pro děti překvapení v podobě mini turnaje. Všichni se s chutí zapojili, včetně trenérů, a skvěle jsme se poprali. Dorostenci si poté ještě dali posilovnu. Večer už balíme a chystáme se na zítřejší návrat do Prahy.

I druhý turnus se parádně vyvedl a i přes drobná zranění můžeme říct, že všichni soustředění zvládli bez problémů. Děkujeme trenérům a všem zúčastněným dětem a doufáme, že se příští rok zase všichni sejdeme na tatami v Jívce. A v pondělí se těšíme na tréninku!

Celá fotogalerie zde.